המאבק על אכיפת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות נגישות השירות

המאבק על אכיפת נגישות גם באמצעות עצומת המחאה לדרעי

מחאה נגד כוונותיו של שר הפנים מר אריה מכלוף דרעי להקפיא את אכיפת הנגישות נגד חייבים בביצוע התאמות נגישות במגזר הציבורי בישראל

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות חוקק ב 1998. חוקים נוספים תומכים בנגישות חוקקו גם שנים קודם בתחום התכנון והבנייה, בתחום החינוך ובתחומים נוספים על מנת לקדם שוויון זכויות והזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלות.

עברו שנים רבות כל כך ואנו עדים מצד אחד להתפתחות אדירה ומשמעותית כל כך בתחום הנגישות, לצד חסמי נגישות רבים שעדיין הולמים באנשים עם מוגבלות, שנאלצים להתמודד בין היתר עם נציגי ציבור ועובדים במגזר הציבורי, שהתאמות הנגישות לא ממש על סדר יומם, ולעיתים תוך זלזול מופגן ומופרע בתקנות הנגישות – וכתוצאה מכך בחייהם של אנשים עם מוגבלות.

אחת הדרכים החשובות להתמודדות עם עוולות חברתיות היא דרך מנגנוני האכיפה הנהוגות במדינות נאורות ומתוקנות לרבות בתחום הנגישות. את המנגנון הזה מאיים לערער שר הפנים בישראל מר אריה מכלוף דרעי.

ללא אכיפה נראה יותר ויותר הפרות של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות נגישות השירות, נראה יותר ויותר זלזול בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות וללא אכיפת נגישות חייהם של מעל למיליון ושש מאות אנשים עם מוגבלות ירמסו עוד ועוד.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ארגון בזכות, ארגוני אנשים עם מוגבלות, חברי הוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות  ותומכים נוספים פועלים למען הסרת אחד מהחסמים החמורים ביותר שידעה מדינת ישראל בניצוחו של שר הפנים.

חתמו ושתפו בהמוניכם

עצומת המחאה לדרעי

ארגוני אנשים עם מוגבלות – מכתב תמיכה במאבק

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: