המאבק על אכיפת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות נגישות השירות

המאבק על אכיפת נגישות גם באמצעות עצומת המחאה לדרעי

מחאה נגד כוונותיו של שר הפנים מר אריה מכלוף דרעי להקפיא את אכיפת הנגישות נגד חייבים בביצוע התאמות נגישות במגזר הציבורי בישראל

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות חוקק ב 1998. חוקים נוספים תומכים בנגישות חוקקו גם שנים קודם בתחום התכנון והבנייה, בתחום החינוך ובתחומים נוספים על מנת לקדם שוויון זכויות והזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלות.

עברו שנים רבות כל כך ואנו עדים מצד אחד להתפתחות אדירה ומשמעותית כל כך בתחום הנגישות, לצד חסמי נגישות רבים שעדיין הולמים באנשים עם מוגבלות, שנאלצים להתמודד בין היתר עם נציגי ציבור ועובדים במגזר הציבורי, שהתאמות הנגישות לא ממש על סדר יומם, ולעיתים תוך זלזול מופגן ומופרע בתקנות הנגישות – וכתוצאה מכך בחייהם של אנשים עם מוגבלות.

אחת הדרכים החשובות להתמודדות עם עוולות חברתיות היא דרך מנגנוני האכיפה הנהוגות במדינות נאורות ומתוקנות לרבות בתחום הנגישות. את המנגנון הזה מאיים לערער שר הפנים בישראל מר אריה מכלוף דרעי.

ללא אכיפה נראה יותר ויותר הפרות של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות נגישות השירות, נראה יותר ויותר זלזול בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות וללא אכיפת נגישות חייהם של מעל למיליון ושש מאות אנשים עם מוגבלות ירמסו עוד ועוד.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ארגון בזכות, ארגוני אנשים עם מוגבלות, חברי הוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות  ותומכים נוספים פועלים למען הסרת אחד מהחסמים החמורים ביותר שידעה מדינת ישראל בניצוחו של שר הפנים.

חתמו ושתפו בהמוניכם

עצומת המחאה לדרעי

ארגוני אנשים עם מוגבלות – מכתב תמיכה במאבק

 

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: