נגישות ישירה לתוכן מרכזי בדפי אינטרנט

עדיין חלק  גדול מאתרי האינטרנט כושלים באחד מהקריטריונים החשובים ביותר להנגשת אתרי אינטרנט – מעבר ישיר לתוכן מרכזי בעמוד.

מעבר ישיר לתוכן מרכזי בעמוד מאפשר לאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון להגיע ישירות לתוכן המרכזי בעמוד ובכך לדלג על כל אותם הקישורים והמרכיבים הקבועים באתר.

התוסף Open in Reader View החינמי, לדפדפן Mozilla Firefox שהתקנתי לאחרונה משפר מאוד את חוויית הנגישות. הוא מאפשר להציג דפי אינטרנט עם התוכן המרכזי בלבד ללא כל "הרעש" מסביב. הדבר מאפשר להתמקד בתוכן המרכזי ובו בלבד ולהפיק למידה ותובנות משמעותיים יותר.

אחת מהדרכים המסייעות למשתמשי תוכנות קוראות מסך בנגישות לתוכן מרכזי הוא סימון הכותרת הראשית בעמוד כ h1 (או 2). עם זאת, אתרי אינטרנט רבים אינם מיישמים טכניקה זו.

אחד מהיתרונות של התוסף Open in Reader View  נגישות זה הוא בכך שהוא יודע להגדיר את הכותרת כ h1 במרבית האתרים גם אם לא זוהה על ידי תוכנה קוראת מסך. מכאן משתמשי תוכנות קוראות מסך יכולים להפעיל צירוף מקשים בכדי לקרוא את אזור התוכן המרכזי.

עוד יתרון בולט לתוסף זה הוא שבעת הגלישה באתרים עמוסים, ניתן להפעיל את תפריט קליק ימני על כל קישור ולפתוח את דף האינטרנט ישירות עם תוסף זה. באופן אישי הדבר מסייע לי מאוד בגלישה באתרים כמו YNET.

כעת כל שנותר הוא שמפתחי התוספים למוזילה יפתחו תוסף שיידע להוסיף תוויות לשדות קלט וכפתורים בטפסים מקוונים.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d