נגישות מהרמקול החדש של אפל – ה HomPod

ה HomPod של Apple מבטיח תמיכה בתכונות נגישות למשתמשי VoiceOver  ולמשתמשים שביצעו התאמות מגע בשל מגבלה מוטורית בידיים. תכונות אלה בנוסף לשיח עם סירי, עשוי לשפר משמעותית את איכות חייהם של אנשים רבים עם מוגבלויות

תמיכה ב VoiceOver

אפל ביצעה אינטגרציה מושלמת ברמקול החכם שלה עם התוכנה קוראת המסך VoiceOver. אנשים עם עיוורון מוחלט או לקויות ראייה יכולים לתפעל את הרמקול באמצעות VoiceOver מבלי שיצטרכו לגעת  באייפון לאחר ההתקנה והצימוד של הרמקול עם המכשיר.  הליך הצימוד לכשעצמו נגיש מאוד ומאפשר לאדם עם  עיוורון מוחלט לבצע את ההליך בכוחות עצמו.

שימוש במחוות מגע עם VoiceOver

בראש הרמקול ניתן להפעיל מחוות מגע של VoiceOver בדומה למחוות המגע בהם  משתמשים במכשירי IOS אחרים.  את רשימת המחוות המלאה ניתן למצוא באתר התמיכה של Apple Support Using VoiceOver on HomePod

התאמות מגע לאנשים עם מוגבלות מוטורית

במידה ובמכשיר ה IOS הוגדרו התאמות נגישות לאנשים עם מוגבלות מוטורית בידיים, בעת צימוד ה  HomPod למכשיר, כל התאמות המגע שהוגדרו בו יועתקו למעשה ל HomPod.

קריאה נוספת בנושא ניתן למצוא במאמר Use Touch Accommodations on HomePod

הרמקול החכם יכול לשמש גם כדיבורית

ניתן להגדיר את ה HomPod כדיבורית לשיחות יוצאות ונכנסות. הדבר מתאפשר דרך אפליקציית הטלפון מהכפתור המשמש לבחירת מקור השמע. איכות הסאונד טובה מאוד. אין ספק שתכונה זו יכולה לסייע מאוד לחלק מהאנשים עם לקויות שמיעה.

וכעת ניתן לקוות שה HomPod יגיע במהרה גם לארץ הקודש.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: