שינוי גודל גופן במרכיבי ממשק המשתמש של Windows 10 בגרסת fall creators

לאחר עדכון חלונות 10 לגרסת windows 10 fall creators עושה רושם כי מיקרוסופט הסירה (או החביאה היטב) את האפשרות לשנות גודל טקסט של מרכיבי ממשק המשתמש השונים כמו תפריטים, תיבות הודעה, כותרות חלונות וכדומה – תכונה הכרחית כל כך לאנשים רבים כל כך עם לקויות ראייה (אך לא רק). הפתרון: תוכנת System Font Size Changer. הערך המוסף של התוכנה גם עבור מדריכים ומורים.

בהגדרות התצוגה בחלונות 10 ניתן לשנות את הגודל היחסי של התצוגה כולה –  דבר שפוגע לעיתים בתצוגה של תוכנות ואתרי אינטרנט.

מסך שינוי גודל יחסי של תצוגה בחלונות 10
מסך שינוי גודל יחסי של תצוגה בחלונות 10

חשוב לזכור כי במקרים רבים אנשים זקוקים להגדלה נקודתית של גודל הגופן עבור רכיבים מסוימים בממשק המשתמש ולא באחרים. לכן שינוי גודל הגופן עבור רכיבים שונים של ממשק המשתמש חשובים מאוד.

הפתרון: תוכנת System Font Size Changer

תוכנה פשוטה וחינמית שאינה מצריכה התקנה. באמצעות התוכנה ניתן לשנות את גודל הטקסט של מרכיבי ממשק המשתמש בחלונות 10.  לאחר הורדת התוכנה, פשוט לוחצים על אייקון התוכנה.

להורדת התוכנה מאתר MajorGeeks

Download System Font Size Changer

הנחיות שימוש כלליות

בהפעלה הראשונה של התוכנה,  תוצג הודעה המציעה לשמור את ההגדרות הנוכחיות – פעולה מומלצת.  אם נבחרה אפשרות זו, ניתן לשמור את קובץ ההגדרות המיקום הרצוי ולאחר מכן להפעיל שוב התוכנה.  אם לא נבחרה אפשרות שמירת ההגדרות הנוכחיות, יוצג ממשק המשתמש של התוכנה.

מסך תוכנת System Font Size Changer
מסך תוכנת System Font Size Changer

תפעול התוכנה

בחלק העליון במסך התוכנה ניתן למצוא כפתורי רדיו של מרכיבים שונים בממשק המשתמש

  • Title bar– כותרת חלון
  • Menu– תפריט
  • Message box– תיבות הודעה
  • Palette title– טקסט ברצועות כלים ובסמוך לאייקונים
  • Icon– אייקון / סמל
  • Tooltip– תיאור כלי (בעת ריחוף עם העכבר על אייקון)

בעת בחירה באחד מהם, ניתן להגדיר את גודל הטקסט במחוון לקביעת ערך באחוזים ולא בקנה מידה של נקודות.  בתחתית מסך ניתן למצוא תיבת סימון שנקראת Bold בה ניתן לבחור אם מעוניינים שהטקסט עבור רכיב מסוים של ממשק המשתמש יהיה מודגש.

לאחר הגדרת הערכים השונים ניתן לבחור בין שתי אפשרויות (הממוקמות תחת המחוון  לקביעת ערכים).

  • Apply: החלת השינויים. פעולה זו תגרום ליציאה מ Windows על מנת להחיל את השינויים. לכן חשוב לשמור מסמכים
  • Export: יצוא קובץ ההגדרות שהוחלו.

התוכנה אגב, נגישה למשתמשי מקלדת עם וללא קורא מסך.

ערך מוסף עבור מדריכים ומורים בחינוך המיוחד

ניתן להכין מספר קובצי הגדרות גודל טקסט לממשק המשתמש עבור אנשים ותלמידים עם דרגות חומרה שונות של לקויות ראייה.  כמו כן ניתן לשתף את קובצי ההגדרות בין משתמשים שונים.

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: