תכונות הנגישות החדשות של בודק הנגישות ב Microsoft Office 365 insider

מיקרוסופט ממשיכה לשפר את התמיכה בהתאמות נגישות ובבקרת נגישות ביישומי Microsoft Office ומציעה כעת תמיכה נרחבת יותר בבדיקות נגישות למסמכים דיגיטליים. סביר להניח שאלה יגיעו בעדכוני גרסאות לכלל המשתמשים שאינם בתכנית Microsoft Office insider.

הצעות לתיקון הישר מפאנל בודק הנגישות

אחד מהאתגרים הגדולים בהנגשת מסמכים ובשימוש בבודק הנגישות, הוא לבצע את התיקונים. אנשים ובמיוחד אלה המורגלים בשיטות עבודה מסוימות – גם אם מיושנות –  לא מבצעים את התיקונים.

מיקרוסופט זיהתה מגמה זו וכעת, עבור כל שגיאה המוצגת בבודק הנגישות, ניתן ללחוץ על תפריט הקשר ולבצע את התיקון עבור כל מרכיב במסמך שהוגדר כשגיאה או כהתראה.

בדיקת ניגודיות

בודק הנגישות מסוגל כעת לבדוק אם טקסט עומד ביחס ניגוד נדרש על מנת להציג טקסט קריא בכלל ולאנשים עם לקויות ראייה קלות בפרט. בנוסף לכך, בודק הנגישות יציע למשתמש דרכים לתקן את צבע הגופן באופן שיהיה קריא ויעמוד בתקן.

טבלאות

נכון לעת כתיבת מאמר זה, בודק הנגישות של מיקרוסופט במסמכי Word לא מתריע בפני העדר טקסט חלופי לטבלה – וזה טוב. לא לכל טבלה צריך שיהיה טקסט חלופי שמתאר אותה. ברוב המקרים טבלאות מוצגות בהקשר מסוים תחת כותרת או בהקשר של פיסקה או מקטע במסמך. גם במסמכים ארוכים שבהם יש מספר טבלאות,, יוצרי המסמך מגדירים בדרך כלל כותרת טקסטואלית לפני הטבלה וכשהיא מוגדרת ככותרת מתוך גלריית הסגנונות – אז הניווט מאוד נוח.

עוד כמה שיפורים קטנים אך משמעותיים

  • הגדרת כותרות לטבלאות: אני מקווה כי בהמשך העדכונים, מיקרוסופט ימצאו דרך לאתר טבלאות בהם לא הוגדר הסימון "חזור כשורת כותרת בראש כל עמוד" ובכך יאפשרו להנגיש טבלאות בקלות.
  • זיהוי כותרות אופציונליות: עדיין תהליכי אוטומציה אינם מסוגלים לזהות כותרות באופן אוטומטי בכדי להציע למשתמשים להגדירם בסדר היררכי סדור. אני מקווה שגם תכונות אלה יתווספו לבודק הנגישות.

קיצור תהליכים על ידי יצירת מסמכים דיגיטליים נגישים

ובסופו של דבר, על אף קיומם של כלים לאיתור שגיאות במסמכים דיגיטליים, בעיני הדבר המתיש ביותר הוא ליצור מסמך דיגיטלי לא נגיש ובסיומו לבצע בו בדיקות נגישות ותיקונים. מניסיוני זה אחד מהגורמים העיקריים הגורמים לסלידה מנושא הנגשת מסמכים דיגיטליים. כשאני יוצרת מסמכים דיגיטליים חדשים, אני פשוט דואגת לכתוב אותם על פי כללי הכתיבה הנגישה והעמוד התקין כך שהמסמכים  נוצרים נגישים למדי.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: