אפליקציית WayAroun לתיוג אובייקטים במרחב האישי בטכנולוגיית NFC

אפליקציות רבות שפותחו עבור אנשים עם לקויות ראייה ועיוורון לזיהוי אובייקטים במרחב האישי מבוססות על צילום האובייקט או סריקת ברקוד, ולאחר מכן ניתן לספק להם תיאור קולי וטקסטואלי במידה ולא קיים או במידה ומעוניינים להוסיף תיאור נוסף. לפיתוחים הדיגיטליים בזיהוי במרחב הציבורי והאישי יש חשיבות רבה שכן פחות ופחות אנשים עם מוגבלות בראייה לומדים ברייל.

על אף ההתפתחות הטכנולוגית בתחום, עדיין יש לא מעט קשיים בזיהוי אובייקטים. הסיבות לכך הן בין היתר העדר מידע על הברקודים, הקושי של אנשים מסוימים לצלם אובייקטים או למקם את המצלמה לעבר אובייקט מסוים באופן מדויק והטיפול באובייקטים דומים מאוד שלמצלמות יהיה קושי להבחין בניהם.

אפשר לחשוב על דוגמאות רבות בהקשר זה שזיהוי אובייקטים במרחב האישי באמצעות מצלמה יהיו מסובכות או לא ניתנות למימוש. להלן מספר דוגמאות.

  • במטבח בו יש בין היתר סט צנצנות דומות או כלים אחרים לאחסון הדומים או זהים במראם.
  • מספר שפתונים או כלי איפור מקטגוריות אחרות של אותה החברה או של חברות שונות אבל במראה ותחושת מגע דומים
  • מקבץ מסמכים המאורגנת בקלסרים ושמרדפים
  • תרופות: העדר המידע בברקודים והקושי של המצלמות בזיהוי הכתב המופיע על גבי אריזות תרופות רבות – מהווה קושי רב ובמקרים מסוימים עשויה לסכן את האדם עם המוגבלות בראייה.

טכנולוגיית ה NFC

טכנולוגיית ה NFC מאפשרת באמצעות תקן תקשורת לטווחים קרובים, לקרב את מכשיר הטלפון (התומך בטכנולוגיה זו) להתקן תומך ולבצע מגוון רחב של פעולות – החל מתשלומים, דרך ביצוע פעולות אוטומטיות שונות ועד לזיהוי אובייקטים.

שימוש באפליקציית WayAroun

WayAroun פיתחה מגוון התקני NFC המתאימים לאובייקטים שונים במרחב האישי בניהם מדבקות הניתנות לכיבוס, למוצרי מטבח לרבות במוצרים בטמפרטורות קרות מידי או חמות מידי, עמידות במים ועוד. את המגוון הרחב ניתן למצוא באזור הקטלוג באתר אפליקציית WayAroun החינמית זמינה בחנות ה Appstore ובחנות Google Play. האפליקציות מגיעות עם ממשק משתמש פשוט ונגיש.

השימוש במוצר

  • מצמידים את התקן ה NFC (מדבקה, מגנט וכו') לאובייקט
  • פותחים את האפליקציה ויוצרים סריקה חדשה
  • מצמידים את הטלפון לאובייקט וכך נוצר החיבור
  • בשימוש הבא, מצמידים את הטלפון לאובייקט והתיאור שסופק יוקרא

באתר החברה ניתן למצוא מדריכים מפורטים שלב אחר שלב.

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: