גוגל הופכת את מנגנון אימות משתמש לנגיש יותר

אנשים עם מוגבלויות חושיות וקוגניטיביות נאלצים להתמודד עם מנגנוני אימות משתמש בלתי נגישים. במקרים מסוימים הדבר גורם לכך שנמנעת ממשתמשים מסוימים קבלת שירות חשוב – שכן המנגנונים של אימות משתמש מוטמעים בעיקר בטפסים מקוונים  המיועדים לקבלת שירות ציבורי, רכישה, ביצוע פעולה פיננסית וכדומה.

הזיהוי החזותי של מספרים, אותיות, מילים, תמונות מקשה מאוד על אנשים עם לקויות ראייה – אפילו הקלות שבהן. החלופות הקוליות לא מספקות בגלל העיוות בקול ורעשי הרקע – המקשים על אנשים עם לקויות שמיעה ומשתמשי תוכנות קוראות מסך. ובכלל נראה כי מנגנוני אימות משתמש פוגעים בחוויית המשתמש.

גוגל reCAPTCHA  – אני לא רובוט

לפני מספר שנים גוגל השיקה את  מנגנוני  ה reCAPTCHA   המסייעים למשתמשים עם וללא מוגבלויות בהתמודדות עם מנגנוני אימות המשתמש. זוהי הייתה בשורה של ממש לאנשים עם מוגבלויות.

אבל, גם עם מנגנון זה היו לעיתים בעיות אימות בסופו של דבר – הן בגלל הטמעה לא נכונה של המנגנון באתר שבמקרים מסוימים שיבש את הניווט למשתמשי מקלדת  עם וללא קורא מסך והן למי שנאלץ מסיבות שונות להגיע  למנגנוני האימות האחרים של גוגל באמצעות תמונות, שאלות טריוויה וחלופות קוליות. גוגל השכילו ככל הנראה להבין את זה ופיתחו את הגרסה החדשה של מנגנון אימות המשתמש.

הגרסה החדשה של גוגל  reCAPTCHA v3

בגרסה החדשה של  גוגל  reCAPTCHA המשתמש לא צריך ללחוץ על תיבת הסימון "אני לא רובוט" או לעבור חלופות אחרות. כל תהליך האימות מתבצע ברקע מאחורי הקלעים. זהו, המשתמש פשוט גולש באתר, מזין נתונים, מבצע פעולות והאימות יתבצע ברקע.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: