גוגל הופכת את מנגנון אימות משתמש לנגיש יותר

אנשים עם מוגבלויות חושיות וקוגניטיביות נאלצים להתמודד עם מנגנוני אימות משתמש בלתי נגישים. במקרים מסוימים הדבר גורם לכך שנמנעת ממשתמשים מסוימים קבלת שירות חשוב – שכן המנגנונים של אימות משתמש מוטמעים בעיקר בטפסים מקוונים  המיועדים לקבלת שירות ציבורי, רכישה, ביצוע פעולה פיננסית וכדומה.

הזיהוי החזותי של מספרים, אותיות, מילים, תמונות מקשה מאוד על אנשים עם לקויות ראייה – אפילו הקלות שבהן. החלופות הקוליות לא מספקות בגלל העיוות בקול ורעשי הרקע – המקשים על אנשים עם לקויות שמיעה ומשתמשי תוכנות קוראות מסך. ובכלל נראה כי מנגנוני אימות משתמש פוגעים בחוויית המשתמש.

גוגל reCAPTCHA  – אני לא רובוט

לפני מספר שנים גוגל השיקה את  מנגנוני  ה reCAPTCHA   המסייעים למשתמשים עם וללא מוגבלויות בהתמודדות עם מנגנוני אימות המשתמש. זוהי הייתה בשורה של ממש לאנשים עם מוגבלויות.

אבל, גם עם מנגנון זה היו לעיתים בעיות אימות בסופו של דבר – הן בגלל הטמעה לא נכונה של המנגנון באתר שבמקרים מסוימים שיבש את הניווט למשתמשי מקלדת  עם וללא קורא מסך והן למי שנאלץ מסיבות שונות להגיע  למנגנוני האימות האחרים של גוגל באמצעות תמונות, שאלות טריוויה וחלופות קוליות. גוגל השכילו ככל הנראה להבין את זה ופיתחו את הגרסה החדשה של מנגנון אימות המשתמש.

הגרסה החדשה של גוגל  reCAPTCHA v3

בגרסה החדשה של  גוגל  reCAPTCHA המשתמש לא צריך ללחוץ על תיבת הסימון "אני לא רובוט" או לעבור חלופות אחרות. כל תהליך האימות מתבצע ברקע מאחורי הקלעים. זהו, המשתמש פשוט גולש באתר, מזין נתונים, מבצע פעולות והאימות יתבצע ברקע.

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: