תוספים חדשים ל NVDA

התוסף Outlook extended ל NVDA לשיפור הנגישות ב Microsoft Outlook

בכדי שמקשי הקיצור יפעלו באמצעות תוסף זה, על מוקד המקלדת להיות באזור ההודעה או ברשימת ההודעות בהתאם לייעוד מקש הקיצור.

מקשי קיצור

  • Alt + 1 – 9, 0, =, +: בשורת המספרים: לחיצה על צירוף מקשים של Alt ומספר מ 1 עד 0 וסימן = ו + מקריא את  שדות המידע בהודעת דואר אלקטרוני, משימה או חלון לוח שנה.  לחיצה פעמיים על צירוף מקשים זה מעבירה את מוקד המקלדת לשדה המוקרא  אם אפשרי ולחיצה שלוש פעמים מעתיקה את תוכן השדה ללוח.

הערה: כתובות הדואר האלקטרוני יועתקו במידה והן מוצגות ככתובות דואר אלקטרוני לצד שמות אנשי הקשר אליהן הן משויכות.

  • NVDA + SHIFT + I: מקריא את המידע בשורת המצב? לחיצה פעמיים מעבירה את מוקד המקלדת לאזור ולחיצה שלוש פעמים מעתיקה ללוח הגזירים
  • NVDA + SHIFT + Aמקריאה את מספר הקבצים המצורפים להודעה גם כשמוקד המקלדת נמצא ברשימת ההודעות. לחיצה פעמיים מעבירה את מוקד המקלדת לאזור זה ומשם ניתן לעבור בין הקבצים באמצעות מקש חץ ימינה או שמאלה, לפתוח את הקובץ באמצעות מקש ה ENTER או לשמור את הקובץ באמצעות לחיצת קליק ימני ובחירה באפשרות שמירת קובץ או כל הקבצים.
  • NVDA + SHIFT + M מעבירה את מוקד המקלדת לאזור ההודעה
  • CTRL+ מקש חץ ימינה ושמאלה: מאפשרת ניווט בין העמודות השונות בתוצאות חיפוש של איש קשר בפנקס הכתובות
  • CTRL + Q: ברשימת ההודעות, מגדירה הודעה או קבוצת הודעות שלא נקראו כנקראות ו CTRL + U כלא נקראות. עובד גם בגרסאות Outlook בעברית.

 

התוסף Training Keyboard commands

  • תוסף המאפשר לתרגל מקשי קיצור בדרך של משחק טריוויה.
  • לתוסף זה אין מקש קיצור ייעודי כך שיש להקצותו: NVDA menu>preferences>inputGestures>trainingKeyboardCommands.

 

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: