כלי לסיוע בבדיקת נגישות אתרי אינטרנט Koa11y

תוכנת מחשב חופשית המאפשרת לבצע בדיקת נגישות לאתרי אינטרנט . על אף שהתוכנה לא בודקת את כל הקריטריונים במסמך הנחיות WCAG 2.0 לרמה AA או AAA, מצאתי שיש בה יתרון משמעותי לבדיקות נגישות של שגיאות קוד.

קישורים

·       עמוד הורדה

·       סרטון הדרכה

יצוא דוח נגישות במגוון פורמטים

התוכנה מאפשרת לייצר דוח נגישות בפורמטים שונים ובניהם GTML, XML , CSV,  JSON Markdown.

פורמט ה HTML הנוצר מאוד פשוט לקריאה ולהבנה ובכל מקרה של יצוא דוח, לכל שגיאה נלווה הקטע בקוד המקור המציין את השגיאה.  כמו כן במקרים מסוימים מספקת התוכנה המלצות לתיקון.

מסך ראשי של Koa11 כלי לסיוע בבדיקת נגישות אתרי אינטרנט

קריטריונים מאובחנים

מסקירה קצרה של אתרי אינטרנט גדולים בישראל נראה כי התוכנה יודעת לזהות שגיאות של קריטריונים כגון:

באתרים שסקרתי כאמור, יש עוד לא מעט קריטריונים שבהם אתרים אלו לא עומדים.

טקסט חלופי לתמונות

תכונה נוספת של התוכנה היא היכולת לייצא דוח עבור כל התמונות באתר בכדי לבחון את תקינות הטקסט החלופי. תכונה זו אופציונלית והסבר מורחב נמצא בסרטון ההדרכה.

 

שירות מקוון נוסף בו ניתן להסתייע לצורך ביצוע בדיקות תקינות לקוד הוא Nu Html Checker

 

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: