עוגת יום הולדת אחת עם כמה כותרות וציוני דרך

מחקרים מוקדמים מראים כי כאשר גולשים באתר ללא מבנה סמנטי מפורט למשתמשי תוכנות קוראות מסך וטכנולוגיות מסייעות המאפשרות ניווט בין מרכיבים כגון כותרות, ציוני דרך ולשוניות  – היכולת לבצע פעולות ביעילות ובזמן נתון  או דוחק כגון חיפוש, ביצוע משימות במסגרת עבודה, רכישת מוצרים ועוד יכולים להיות בלתי אפשריים ובלתי נסבלים באופן  שגורם במקרים רבים לתסכול מצד המשתמש ולנטישת האתר – במיוחד כשמדובר במשימות אינטראקטיביות.

אם לאדם ללא צורך בכותרות, ציוני דרך, לשוניות ותכונות  נגישות נוספות נדרש X זמן לבצע משימה,  לאדם עם צורך בתכונות נגישות אלו, יידרש עד פי X6 יותר זמן. ככל שתכונות הנגישות חסרות יותר, כך משך הזמן הנדרש לביצוע משימה יהיה ארוך יותר וההפך – ככל שהשימוש בהם נרחב יותר ומפורט יותר – כך משך הזמן לביצוע משימה יתקצר באופן משמעותי עד להסרת הפערים כמעט או לחלוטין בין מי שזקוקים לכותרות, ציוני דרך ולשוניות לבין אלה שלא.

עוגת יום הולדת

הסרטון  BingO Bakery: Headings, Landmarks, and Tabs של Microsoft Accessibility מדגים בצורה ברורה ומשעשעת את  חשיבות השימוש בכותרות, ציוני דרך ולשוניות בכדי לשפר את חוויית  הגלישה באתר ובימים אלו שבהם הזמן דוחק או כמו שאומרים Time is money יש לתכונות אלה חשיבות בסיסית ועליונה כאשר מבצעים התאמות נגישות באתרי אינטרנט ויישומי אינטרנט.

והכול בטעם טוב

הסרטון גם מדגים כיצד לעשות שימוש מושכל בכותרות, ציוני דרך ולשוניות בכדי למקסם את חוויית המשתמש הנגישה.

 

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: