תוספים חדשים ל NVDA: זיהוי תמונות וספירת תווים

זיהוי תמונות

התוסף Image Describer מאפשר למשתמש בתוכנה קוראת המסך NVDA לקבל תיאור לתמונות הנמצאות במוקד המקלדת. תיאור התמונות המבוסס על המגמות האחרונות בלמידת מכונה בתחום תיאור תמונות. לפיכך, חלק מהתיאורים יהיו טובים יותר וחלק פחות – ובכל מקרה הם יהיו כלליים יותר.  עם זאת, גם התיאור הכללי יכול מאוד לסייע לאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון – במיוחד בתמונות השמורות במחשב – גם אם מדובר במידע כללי מאוד.

לאחר התקנת התוסף,

  • בעת הגלישה באינטרנט, ניתן להגיע לתמונות באמצעות מקש G במקלדת או Shift + G בכדי לחזור לתמונה הקודמת. לחיצה על צירוף המקשים NVDA + Ctrl + i. לאחר בחירה בצירוף מקשים זה NVDA תכריז Analysis completed ולאחר מכן את תיאור התמונה – למשל : face, head, nose, mouth.
  • התוסף יודע לזהות גם תמונות בתיקיות במחשב. כך למשל ניתן להיכנס לספריית התמונות, לנווט עם החיצים ולהפעיל את מקש הקיצור כשמגיעים לתמונה מסוימת. כך למשל נשמע תיאור עבור צילום מסך של דף מאתר אינטרנט: Analysis completed: text, font, product, website, text in image .
  • בניסיון לקבל תיאור תמונה במסמך Word התהליך החל אבל במקום תיאור לתמונה הופיע תפריט ההקשר לטיפול בתכונות שונות בתמונה.

תיאור תמונה מסוימת עשוי להשתנות בהתאם לגודל וככל הנראה לפיקסלים או ממדים שונים. כך  למשל עבור אותה תמונה מתקבל תיאור שונה כאשר היא מוצגת בתצוגת תמונות גדולות בתיקיית התמונות ותיאור אחר מתקבל כאשר פותחים את התמונה באמצעות תוכנת התמונות.

תמיכה בשפות

ניתן לבחור בשפת תיאור התמונה מתוך תפריט NVDA בחירה ב"כללי" ושם ב  Image describer settings ובחירת השפה מתוך הרשימה ואישור תיבת הדו שיח.  מומלץ לבחור בשפה האנגלית שכן תיאורי התמונות בשפה זו הן המדויקות ביותר בשלב זה.

התוסף Online image describer

התוסף Online image describer הוא תוסף מתקדם יותר לתיאורי תמונות ו OCR  המבוססים גם כן על למידת מכונה. תוסף זה   מציע תכונות מתקדמות יותר בהשוואה לתוסף הקודם והוא מאפשר למפתחים להוסיף מנועי תיאור תמונות ו OCR שתוצאות הפענוח שלהם יהיו תלויות בזמינות השפה ובמנוע המקוון הנבחר. ניתן להשתמש במנועי פענוח שונים ובניהם גם אלה של Microsoft cognetive services .

התוסף Addon to count elements of selected text

התוסף Addon to count elements of selected text מאפשר לספור כמה מילים, פסקאות, תווים ושורות יש בטקסט שנבחר. במסמכי Microsoft Word הספירה תתבצע עבור מילים  ותווים בלבד (חבל).

לאחר בחירת טקסט, לחיצה על צירוף המקשים Ctrl + Shift + F12 תכריז על הממצאים.

מבדיקה שלי בדפדפן Google Chrome ו Mozilla Firefox ספירת המילים, התווים, הפסקאות והשורות לא מדויקים.

לתשומת לב המשתמשים, חלק מהתוספים נמצאים בשלבי פיתוח.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: