כלי הלמידה של מיקרוסופט ב Word 2016: סיוע לאנשים עם לקויות למידה בכתיבה, הצגה וקריאת טקסט

לאחרונה הכניסה מיקרוסופט כלים שיסייעו לאנשים עם לקויות למידה להתמקד טוב יותר בטקסטים שהם עורכים וקוראים במסמכי Microsoft Word.

הצגת רצועת כלי למידה

  1. בכרטיסיה תצוגה, לחיצה על כלי למידה. ההסבר שיוצג למשתמש: "עבור לחוויית עריכה מודרנית, שעוזרת לשפר את מיומנויות הקריאה שלך. התאם את אופן ההצגה של טקסט, וקבע שטקסט יוקרא בקול רם".

הצגת רצועת כלי למידה ב

  1. בלחיצה על לחצן כלי למידה תיפתח רצועת כלים משנית

רצועת כלים משנית של כלי למידה

מכאן יכול המשתמש להסתייע במגוון הגדרות מותאמות אישית

שינוי תצוגת רוחב הצגת הטקסט

ניתן לשנות את רוחב הצגת הטקסט מתצוגה צרה מאוד, דרך צרה, מתונה ורחבה.

שינוי תצוגת רוחב הצגת הטקסט

שינוי רקע

ניתן להגדיר שינוי רקע למסמך המוקרא

התמקדות הקריאה בשורות

ניתן לקבוע כמה שורות יוצגו בזמן קריאה. כך שבעת גלילת המסמך, יוצגו בכל גלילה אותן מספר שורות. ניתן לבחור בשורה אחת, שלוש שורות או חמש שורות.

התמקדות בשורות

 

מרווח טקסט

ניתן לקבוע מרווח רחב יותר בין מילים, שורות ופיסקאות.

פירוק מילים להברות

עם אפשרות זו, ניתן לקבוע שהברות המרכיבות את המילים יהיו מוצגות. נכון לעת כתיבת מאמר זה, פירוק מילים להברות אינה נתמכת בשפה העברית. עם זאת, זהו כלי מצוין להבנת מבנה הברות של מילים ארוכות באנגלית. לדוגמה, את המילה Identification ניתן יהיה להציג באמצעות תכונת ההברות כך:

Iden ti fi ca tion

הקראת המסמך

לחיצה על לחצן קרא בקול רם, תפעיל את מנוע הדיבור של מיקרוסופט והמסמך יוקרא בקול. בעת ההקראה כל מילה תהייה מודגשת בזמן ההקראה.

עבודה שיתופית על מסמך

בעת עבודה שיתופית על מסמך, משתמשים אחרים שלא הפעילו את תכונת כלי למידה, לא יושפעו מהגדרות משתמש שכן הפעיל את תכונת הלמידה. יתר על כן, אם בקבוצת העבודה יש אנשים נוספים עם לקויות למידה, כל אחד יוכל לבחור את ההתאמות בהתאם להעדפותיו.

שילוב תוכנות קוראות מסך עם כלי למידה

אין התנגשויות

שמירת הגדרות

כל ההגדרות שהגדיר המשתמש יישמרו בפעם הבאה שתכונת כלי למידה תופעל.

 

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

זקוקים לשירות?

  • אם אתם זקוקים לייעוץ, ליווי בהליך הטמעת הנגישות בשירותי אינטרנט וטכנולוגיות מידע, אני כאן לשירותכם עם ניסיון של מעל לעשור בתחום וכמורשה נגישות שירות משנת 2015, בעבודה מאתגרת ושוטפת עם ארגונים רבים במגזר הציבורי, הפרטי,  השלישי ועבודה עם אנשים עם מוגבלות.
  • השירות שלי כולל: ייעוץ וליווי שוטף, הרצאות והדרכות נגישות, כתיבת אפיוני נגישות לממשקים טכנולוגיים, ביצוע בדיקות נגישות עם כלים אוטומטיים, טכנולוגיות מסייעות לנגישות, בדיקות ברמת קוד המקור ובשיתוף עם אנשים עם מוגבלות, מתן הנחיות מקצועיות למתכנתים, מעצבים ועורכי תוכן, מתן ייעוץ  ללשכות משפטיות, מנהלי פרויקטים ועוד.
  • הליך ייעוץ וליווי בהתאמות נגישות לשירותי אינטרנט בהתאם לחוקים, לתקנות ולתקני הנגישות הרלוונטיים (וללא תוספי נגישות!)
  • מוזמנים לפנות אלי באמצעות טופס צור קשר באתר

 

 

השאר תגובה

%d