כלי הלמידה של מיקרוסופט ב Word 2016: סיוע לאנשים עם לקויות למידה בכתיבה, הצגה וקריאת טקסט

לאחרונה הכניסה מיקרוסופט כלים שיסייעו לאנשים עם לקויות למידה להתמקד טוב יותר בטקסטים שהם עורכים וקוראים במסמכי Microsoft Word.

הצגת רצועת כלי למידה

  1. בכרטיסיה תצוגה, לחיצה על כלי למידה. ההסבר שיוצג למשתמש: "עבור לחוויית עריכה מודרנית, שעוזרת לשפר את מיומנויות הקריאה שלך. התאם את אופן ההצגה של טקסט, וקבע שטקסט יוקרא בקול רם".

הצגת רצועת כלי למידה ב

  1. בלחיצה על לחצן כלי למידה תיפתח רצועת כלים משנית

רצועת כלים משנית של כלי למידה

מכאן יכול המשתמש להסתייע במגוון הגדרות מותאמות אישית

שינוי תצוגת רוחב הצגת הטקסט

ניתן לשנות את רוחב הצגת הטקסט מתצוגה צרה מאוד, דרך צרה, מתונה ורחבה.

שינוי תצוגת רוחב הצגת הטקסט

שינוי רקע

ניתן להגדיר שינוי רקע למסמך המוקרא

התמקדות הקריאה בשורות

ניתן לקבוע כמה שורות יוצגו בזמן קריאה. כך שבעת גלילת המסמך, יוצגו בכל גלילה אותן מספר שורות. ניתן לבחור בשורה אחת, שלוש שורות או חמש שורות.

התמקדות בשורות

 

מרווח טקסט

ניתן לקבוע מרווח רחב יותר בין מילים, שורות ופיסקאות.

פירוק מילים להברות

עם אפשרות זו, ניתן לקבוע שהברות המרכיבות את המילים יהיו מוצגות. נכון לעת כתיבת מאמר זה, פירוק מילים להברות אינה נתמכת בשפה העברית. עם זאת, זהו כלי מצוין להבנת מבנה הברות של מילים ארוכות באנגלית. לדוגמה, את המילה Identification ניתן יהיה להציג באמצעות תכונת ההברות כך:

Iden ti fi ca tion

הקראת המסמך

לחיצה על לחצן קרא בקול רם, תפעיל את מנוע הדיבור של מיקרוסופט והמסמך יוקרא בקול. בעת ההקראה כל מילה תהייה מודגשת בזמן ההקראה.

עבודה שיתופית על מסמך

בעת עבודה שיתופית על מסמך, משתמשים אחרים שלא הפעילו את תכונת כלי למידה, לא יושפעו מהגדרות משתמש שכן הפעיל את תכונת הלמידה. יתר על כן, אם בקבוצת העבודה יש אנשים נוספים עם לקויות למידה, כל אחד יוכל לבחור את ההתאמות בהתאם להעדפותיו.

שילוב תוכנות קוראות מסך עם כלי למידה

אין התנגשויות

שמירת הגדרות

כל ההגדרות שהגדיר המשתמש יישמרו בפעם הבאה שתכונת כלי למידה תופעל.

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

 

 

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: