כשנגישות ושמישות נפגשים: אפליקציית Weather Gods למעקב אחר מזג האוויר

אפליקציית Weather Gods ל IOS אחת האפליקציות המרשימות ביותר לחיזוי מזג האוויר פותחה עם מה שנקרא Accessibility in mind. האפליקציה יפיפייה, למראה, שימושית ונגישה מאוד. בנוסף לממשק המשתמש המוצלח מבחינה ויזואלית, הצגת מזג האוויר מלווה בסאונד המתאים למזג האוויר והאווירה. מומלץ מאוד לפנות למפתחי האפליקציה בכדי לתרגם אותה לשפה העברית.

מצבי הצגת נתוני מזג אוויר

  • מצב Weather will: צפייה בנתוני מזג האוויר ליום הקודם, ליום הנוכחי וליום הבא – כשבכל יום ניתן ואפשרות לצפות בנתוני מזג האוויר בשעות השונות.
  • מצב הירח Moon god: מאפשר לצפות במצב הירח ולקבל נתונים כגון מתי יהיה ירח מלא, מולד הירח, רבע ראשון, שני וכך הלאה.
  • שמש Fire god: במצב זה ניתן לקבל נתונים על שעות זריחה ושקיעה, עצמת קרינת השמש UV והערך המספרי באינדקס הקרינה
  • רוח Air god: נתונים על כיוון הרוח והעצמה, לחץ אוויר וראות
  • גשם Water god : אחוזים, חזק, בינוני או חלש וכמות המשקעים הצפויה
  • שלג ice god: מציג נתונים על מצב השלג הצפוי

חיווי קולי עם VoiceOver

למשתמשי VoiceOver יש חיווי קולי על כל מצב אם הוא מוגדר על awake פירוש הדבר שניתן להציג נתונים אקטיביים. אם מוגדר על Sleeping פירוש הדבר שאין נתונים להצגה. כך לדוגמה, אם בחרנו במצב גשם water god, אז VoiceOver תציין אם המצב הוא awake סימן שצפוי גשם. שימוש במחוות מגע, יאפשרו לנווט בין השעות השונות ביום בכדי לברר מתי ירד גשם וכמה הוא צפוי להיות חזק. אם לא צפוי גשם במהלך היום האפליקציה תשקף למשתמשי VoiceOver על ידי המונח Sleeping בליווי סאונד נחירות קלות (כן, נחירות …).

העדפות משתמש כוללות בין היתר

  • ביטול או הפעלת סאונד מתנגן ברקע
  • קבלת התראות על מזג אוויר חריג
  • התראות מותאמות אישית: ניתן להגדיר התראות בזמנים שונים – לפני שעת ריצה
  • העדפות להצגת נתונים כמו מידות חום, מהירות רוח ועוד

סרטון הדגמה לשימוש באפליקציה עם VoiceOver

הסרטון שהכנתי מדגים שימוש באפליקציה עם VoiceOver.

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: