קיצור דרך לתרגום טקסט ב IOS עם אפליקציית Microsoft Translator

חלק מהאפליקציות מטמיעות בהן קיצורי דרך לשימוש מתוך אפליקציית הקיצורים של Apple ל IOS. חלק מהקיצורים האלה עשויים להיות שימושיים מאוד ולקצר תהליכים רבים. בכלל ולאנשים עם מוגבלות בפרט. אם חושבים יותר לעומק, חלק מהם יכולים גם לסייע בהתמקדות במשימות לימודיות. אני למשל מוצאת שהשימוש בקיצור הדרך מסייע לי מאוד בקריאת מאמרים וספרים דיגיטליים בשפה האנגלית במקרים שבהם יש מילים או ניסוחים שתרגום יכול לסייע להבין אותם טוב יותר. ותרגום הטקסט של מיקרוסופט מספק תוצאות מצוינות.

תיאור הקיצור

 • קיצור הדרך מאפשר לתרגם טקסט שהועתק ללוח על ידי סימון הטקסט ובחירה באפשרות העתקה והן על ידי העתקת הטקסט באמצעות מחוות המגע של VoiceOver.
 • לאחר העתקת הטקסט, ניתן להפעיל את הקיצור ולקבל את התרגום
 • את קיצור הדרך ניתן להפעיל על ידי פקודה קולית שנקראת "תרגם לוח", בחירת הקיצור מאפליקציית הקיצורים, ממסך הבית, גיליון השיתוף.
 • אם הופעלה פקודה קולית לתרגום הטקסט, התרגום יוקרא ובסיום ההקראה סירי תאפשר גם להקריא את המילים אישור – בכדי לאשר את התרגום ולהעתיק ללוח או ביטול בכדי שהטקסט המתורגם לא יועתק ללוח.
 • לחיצה על אישור, תעתיק את התרגום ללוח לצורך הדבקה במקום אחר.

הפעלת הקיצור

 • תחילה יש להתקין את אפליקציית Microsoft Translator
 • לוודא שאפליקציית הקיצורים ל IOS מותקנת
 • בהגדרות מכשיר ה IOS  להיכנס להגדרות אפליקציית הקיצורים ולוודא שהאפשרות "אפשר קיצורים לא מהימנים" מסומנת / פעילה. זאת בכדי שניתן יהיה להפעיל קיצורים חיצוניים שאינם מובנים בגלריית הקיצורים של האפליקציה ושלמעשה נוצרו על ידי משתמשים אחרים.
  צילום מסך של הגדרות אפליקציית הקיצורים ל IOS
 • לאחר מכן לפתוח במכשיר IOSאת הקישור של קיצור הדרך תרגם לוח

להורדת קיצור הדרך תרגם לוח

תרגום טקסט חופשי

באמצעות קיצור דרך לתרגום טקסט חופשי ניתן להפעיל את הקיצור באחת מהדרכים המקובלות, לכתוב טקסט חופשי וללחוץ על אישור. הטקסט המתורגם יופיע וניתן יהיה לשתף אותו באמצעות אפשרויות בגיליון השיתוף.

להורדת קיצור הדרך תרגם טקסט

הוספה, עריכה ומחיקת משתנים

קיצורי דרך באפליקציית IOS מורכבים ממשתנים אותם ניתן לערוך או למחוק. בנוסף, ניתן להוסיף משתנים נוספים שיבצעו פעולות נוספות. כמו כן ניתן לשנות את המיקום של פעולות בכדי לשנות את סדר ביצוע הפעולות. במקרה שמעוניינים לבדוק אפשרויות של שינויים במשתנים של קיצור דרך, כדאי ליצור עותק של קיצור הדרך – כך שזה המקורי שעובד כיאות לא ישתבש במקרה שלא זוכרים את המשתנים המקוריים.

צילום מסך של הגדרות אפליקציית הקיצורים ל IOS

הרשאות לקיצורים חיצוניים

ניתן להשתמש בקיצורי הדרך המובנים באפליקציית הקיצורים ב IOS. ואולם, ככל שמדובר בקיצורי דרך שמשתמשים יצרו, ניתן יהיה להפעיל ולהשתמש בהם רק אם ניתנה לכך ההרשאה בהגדרות המכשיר.

בכדי להתקין אפליקציות צד ג יש

 • לפתוח את הגדרות
 • לגלול עד להגעה לאפליקציית הקיצורים
 • לסמן את האפשרות "אפשר קיצורים לא מהימנים"

חשוב לזכור שיש להתקין קיצורי דרך שמשתמשים יצרו ושידוע כי הסבירות שהם יגרמו לנזק למכשיר תהייה אפסית. כלומר, לבדוק היטב ממי התקבל קיצור הדרך, לוודא מול משתמשים נוספים ו/או ברחבי הרשת. בכל מקרה, לפני הוספת קיצור הדרך לגלריית הקיצורים, ניתן לסקור את כל המשתנים ופעולותיהם בכדי לוודא שאין פעולה לא רצויה שהאפליקציה תפעיל.

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: