מקל נחייה חכם WeWALK

לאורך השנים אני עוקבת אחר התפתחויות בתחום מקלות הנחייה לאנשים עם לקויות ראייה  קשות ועיוורון. היו כמה פיתוחים מעניינים שככל הנראה לא הגיעו לכדי בשלות.

והינה, פיתוח נוסף  בפרויקט מימון המונים באינדיגוגו בשם Revolutionary Smart Cane for the Visually Impaired | Indiegogo, של ארגון ללא כוונות רווח בלונדון, פיתח מקל נחייה חכם שיודע בין היתר

  • לזהות מכשולים הממוקמים מעל לגובה החזה והראש
  • לספק משוב ברטט בכיוונים שונים בהתאם למיקום האובייקט
  • להתממשק עם אפליקציות ניווט כמו גוגל מפות ושירותי מוניות

התוכנה שרצה על מקל הנחייה החכם הוא בקוד פתוח – מה שיאפשר בעתיד להוסיף למקל הנחייה הזה תכונות נוספות והתממשקות  אפשרית עם עוזרות קוליות ומימושים רבים שיוכלו לסייע לאנשים עם לקויות ראייה ועיוורון בהתמצאות במרחב.

כמה רעיונות שחשבתי עליהם

  • תמיכה בעת חציית מעברי חציה עם וללא רמזורים.
  • קריאת שילוט
  • זיהוי אנשים
  • אינטגרציה עם אפליקציות לסיוע בהתמצאות במרחב כמו Right hear ו Step hear

ועוד

אני מאמינה שפיתוח והטמעה נכונים של מוצר כזה יכולים לסייע לא מעט גם בשבירת התנגדויות פסיכולוגיות לשימוש במקל נחיה בקרב אנשים רבים עם לקויות ראייה קשות ועיוורון.

אני מקווה כי בעתיד הקרוב מקל הנחייה יהיה זמין למשלוח גם לישראל.

לצפייה בסרטון הדגמה WeWALK: Revolutionary Smart Cane for the Visually Impaired

 

 

 

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

One thought on “מקל נחייה חכם WeWALK

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: