אפליקציית Fyde לעקוב אחרי העוקבים

פוסט ראשון באתר שלי בנושא פרטיות. תחום הפרטיות קשור במובנים רבים גם לעולם הנגישות. משיחות שאני מקיימת עם אנשים עם מוגבלות, עושה רושם שרבים לא בקיאים בנושא וחשוב שגם הם ייכנסו לעניינים. ברמה האישית, תחום הפרטיות והאתיקה ברשת עניין אותי מאז שהתחלתי את לימודי התואר השני שלי בחינוך, טכנולוגיות ומערכות למידה במגמת טכנולוגיות בלמידה לפני יותר מעשור. לצד עולם הנגישות הדיגיטלית שאני מלווה וחייה יום יום, תחום הפרטיות והאתיקה ברשת הוא התחביב החביב עלי ביותר אותו אני לומדת ואחריו עוקבת באופן תדיר.

אפליקציית Fyde מאפשרת

  • לחסום את העוקבים ששותלים באתרי אינטרנט ואפליקציות סלולר בדמות פרסומות
  • לחסום רכיבי מעקב מסוג תמונות קטנטנות ושקופות ושכמעט בלתי נראות שמוטמעות גם בהודעות דוא"ל ושמאפשרות לא רק איסוף מידע, אלא גם לדעת האם המייל נפתח וכמה פעמים
  • לצפות בכל רגע במספר העוקבים שנחסמו ובמספר העוקבים שאופשרו כולל קישורים של אותם שירותי מעקב

לאחר התקנת האפליקציה

  • יש ללחוץ על install בכדי לאפשר לאפליקציה להתקין שירות VPN
  • לאפשר לאפליקציה לגשת להגדרות הפרטיות ולהגדרות ה VPN הרלוונטיות

וזהו, לאחר מכן, בעת פתיחת אפליקציות ואתרים בהם מוטמעים רכיבי מעקב, רוב רובם ייחסמו ולא יוצגו למעשה. כך למשל, במספר אפליקציות לקריאת חדשות בהם אני משתמשת באופן קבוע,  הופיעו פרסומות והן נעלמו לאחר התקנת האפליקציה והפעלתה.

נגישות למשתמשי קורא המסך VoiceOver

האפליקציה ניתנת לשימוש עם VoiceOver גם אם היא לא מונגשת ברמה התיקנית המתבקשת. כך למשל לחצן ה install לא מוגדר ככפתור. אבל לצורכי שימוש ומתוך הבנת ההקשרים, ניתן בהחלט להסיק שיש ללחוץ כשהמילה install מוקראת בכדי להשלים את הליך ההתקנה. אני מקווה שהאפליקציה שמישה מספיק גם במכשירי אנדרואיד.

קישורים

 

תרומות

שמי אילנה בניש ואני עוסקת בתחום הנגישות לאינטרנט, טכנולוגיות מסייעות וטכנולוגיות מידע משנת 2008. מלווה את התחום כאשת מקצוע המלווה ארגונים במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי בייעוץ מקצועי, בהערכת נגישות, בהדרכות ובליווי שוטף. בנוסף פעילה חברתית לקידום זכויות אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות בכלל ובמרחבים דיגיטליים בפרט. אוהבת לכתוב מאמרי דעה, סקירות מוצרים ושירותים מזווית כמה שיותר אובייקטיבית, ביקורתית או מפרגנת. . . אם אתם מוצאים שהכתיבה שלי אפקטיבית ומסייעת לכם או לאנשים נוספים, אני מקווה שתשקלו לפרגן לכתיבה שלי על ידי תרומה קטנה שאתם קובעים בה את הסכום. קבלות יישלחו למייל המשתמש ממנו התקבל התשלום. תודה מראש על הקריאה והתמיכה.

© כל הזכויות שמורות לאילנה בניש. כל שימוש מסחרי אסור בהחלט.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: